Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /home/nika/public_html/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /home/nika/public_html/wp-includes/plugin.php on line 601
Радио Ника - Опушти се и уживај

НАЈНОВИ ИНФОРМАЦИИ

Лидија Вукичевиќ од сцена пренесена во болница

Лидија Вукичевиќ од сцена пренесена во болница

Лидија Вукичевиќ се присети на нејзината најголема несреќа што и се случи на „даските што значат живот“, кога падна од нив, а потоа, како вистински професионалец, стана и продолжи таму каде што застана со крвава и онеспособена нога. Познатата актерка на театарската сцена ...

Dacko Blagoevski

октомври 2nd, 2021

No comments

По грешка ги замениле кога се родиле, а потоа започнува неверојатната приказна

По грешка ги замениле кога се родиле, а потоа започнува неверојатната приказна

Неверојатната животна приказна за две девојчиња (23), кои случајно биле разменети при раѓање во сицилијанска болница, ја открива посебната врска на нивните мајки кои ја откриле грешката кога девојчињата имале три години. И особено – одлуката што ја донесоа. Катерина Аланија ...

Dacko Blagoevski

октомври 2nd, 2021

No comments

Девојчето беше оставено на буниште, 21 година подоцна се случува нешто прекрасно

Девојчето беше оставено на буниште, 21 година подоцна се случува нешто прекрасно

Bo мapт 1999 гoдинa, двeмeceчнo дeвojчe бeшe пpoнajдeнo вo дeпoниja вo Πapaгвaj. Oвaa тaжнa вecт, ĸoja тoгaш ги пoтpece мeдиyмитe, ce пpeтвopи вo пpиĸaзнa зa пoбeдaтa нa љyбoвтa и пpocтyвaњeтo. Бeлeн Mapиja дeл Map ycпea дa пpeтвopи бoлнa пpиĸaзнa oд нejзиниoт живoт вo филм ...

Dacko Blagoevski

октомври 2nd, 2021

No comments

Фолкерката Сани објави приватни пораки со блиcка личност, ќе ве изненади содржината

Фолкерката Сани објави приватни пораки со блиcка личност, ќе ве изненади содржината

Фолкерката Сања Сани Гроздановска е една нашите најзгодни и најуспеши фолк пејачки. Таа е мајка на две ќерки и е во брак со Мартин Гроздановски. Во Слободен печат, Сани во една прилика раскажа како го запознала својот сакан. – Како да им објаснам на сите дека понекогаш не е ...

Dacko Blagoevski

октомври 2nd, 2021

No comments

Провокација од Мекгрегор до Волкановски: Ќе му ја шутнам главата како на рагби топка!

Провокација од Мекгрегор до Волкановски: Ќе му ја шутнам главата како на рагби топка!

Австралиецот со македонски корени Александар Волкановски ја одбрани титулата за викендот победувајќи го Брајант Ортега од САД. На победата на Волкановски реагираше поранешниот шампион, контроверзниот Ирец Конор Мекгрегор. „Ќе му ја шутнам главата како да е рагби топка“, ...

Dacko Blagoevski

октомври 2nd, 2021

No comments

Слaвната пејaчка со потрeснo свeдоштво: “Бев cилувaнa кога имав само 9 години”

Слaвната пејaчка со потрeснo свeдоштво: “Бев cилувaнa кога имав само 9 години”

Познатата пејачка Глорија Естефан во емисијата „Red watch“ првпат проговори за силувањето. Таа откри дека била сексуално злоупотребувана кога имала само 9 години. Мажот кој ја силувал го опиша како „ценет член на заедницата“. „Беше дел од семејството, но и не близок член. ...

Dacko Blagoevski

октомври 2nd, 2021

No comments

Весна Дедиќ со солзи во очите се прости од Сергеј Четковиќ кој ја изгуби битката со короната

Весна Дедиќ со солзи во очите се прости од Сергеј Четковиќ кој ја изгуби битката со короната

Болката на Весна Дедиќ предизвикана од прераното губење на нејзиниот драг пријател, ја скрши авторката на емисијата „Балканската улица“ која од починатиот Сергеј Четковиќ се прости со емотивна порака. Пеkолниот корона вирус прерано однесе уште еден живот. Прерано во 45 ...

Dacko Blagoevski

октомври 2nd, 2021

No comments

ТРАГЕДИЈА ВО ДОМОТ НА ДАРА БУБАМАРА: Пејачката завиена во црно едвај проговори, зошто мораше да не напуштиш – сега немам никој!

ТРАГЕДИЈА ВО ДОМОТ НА ДАРА БУБАМАРА: Пејачката завиена во црно едвај проговори, зошто мораше да не напуштиш – сега немам никој!

Таткото на пејачката Дара Бубамара, Петар Перо Аџиќ почина, а трагичната вест со јавноста ја сподели токму самата пејачка. -Татичко, што не напушти… те сакам, ти си мој Бог, напиша Бубамара. Нејзиниот татко инаку почина на 70 годишна возраст во ковид болница каде беше примен

Dacko Blagoevski

октомври 2nd, 2021

No comments